APIVITAL® sirup TEKUTÝ CUKOR PRE VČELY

BEZPEČNÉ A KVALITNÉ KRMIVO PRE VAŚE VČELY

S krmivom APIVITAL sirup od nás získavate veľa výhod:

 • BEZPEČNÉ KRMIVO

  vďaka prevahe fruktózy naše krmivo v úľoch nekryštalizuje ani pri nízkych teplotách a je tak počas celej zimy k dispozícii včelám. Pre viac informácií o bezpečnom zimovaní včiel kliknite..

 • ZARUČENÁ ČISTOTA KRMIVA

  Krmivo zodpovedá svojím zložením súčasným požiadavkám na zdravú výživu včiel, predovšetkým neobsahuje škodlivé a balastné látky, ako HMF, maltózu, maltotriózu a pod. Pre viac informácií o zložení kliknite..

 • SILNÁ VČELSTVÁ

  Väčšina včelárov, ktorí kŕmia včely naším krmivom APIVITAL® sirup, , uvádza, že včelstvá sú na jar silnejšie, vitálnejšie, idú skôr do rozvoja. Dôvodom je, že naše krmivo ďaleko viac vyhovuje potrebám včiel na zloženie zimného krmiva, ako často používaná sacharóza.
  Pre viac informácií kliknite..

 • NAKŔMITE RÝCHLO A ĽAHKO

  Či už mladý alebo starší včelár, či už máte pár včelích rodín alebo stovky včelstiev, určite oceníte omnoho rýchlejšie a pohodlnejšie kŕmenie našim krmivom APIVITAL® sirup. Napr. ak kúpite naše krmivo v kýbliku, potom vlastné zakŕmenie včiel nie je o veľa zložitejšie, ako zloženie viečka z tohto vedra - pre podrobnosti kliknite..

 • VÝBORNÁ CENA

  Pri započítaní všetkých nákladov so zháňaním a rozpúšťaním kryštálového cukru, porovnanie výsledných zásob a prínosu pre včely Vás naše krmivo APIVITAL® sirup vyjde lacnejšie. Pre podrobné porovnanie kliknite..

KŔMENIE SIRUPOM APIVITAL®

Vďaka prevahe fruktózy je APIVITAL® sirup úplne bezpečné krmivo aj pre zimné kŕmenie včelstiev. Vysoký podiel fruktózy totižto znamená, že krmivo má minimálnu tendenciu kryštalizovať aj pri nízkych teplotách. Tým je zaručené, že včely nebudú hladovať na plných zásobných rámcoch.

APIVITAL® splňuje základné výživové potreby včiel. Obsahuje výlučne sacharózu a stavebné prvky sacharózy, glukózu a fruktózu, čo sú monosacharidy tvoriace cca 90% sušiny medu. APIVITAL® sirup je z viac ako 99% využiteľný pre včelu. Z optimálneho zloženia vyplýva tiež nízka energetická náročnosť na spracovanie včelou pri ukladaní zásob.

TABUĽKA POUŽITIA KRMÍV APIVITAL®

Nasledujúca tabuľka porovnáva vhodnosť použitia tekutého krmiva APIVITAL® sirup a cukrového kŕmneho cesta APIVITAL® cesto v rôznych fázach včelárovho roka:

POUŽITIE
APIVITAL®
sirup
APIVITAL®
těsto
JARNÉ PODNECOVANIE vhodné ideálne
TVORBA ODDELKOV vhodné ideálne
KŔMENIE V SNUŠKOVÝCH MEDZERÁCH ideálne ideálne
SKORÉ ZIMNÉ KŔMENIE vhodné ideálne
NESKORÉ ZIMNÉ KŔMENIE ideálne menej vhodné

ideálne - ideálne
vhodné - vhodné
menej vhodné - menej vhodné

BALENIE, DOPRAVA

Pre prehľad všetkých možností balenia a dopravy kliknite TU.